Skal du med på holdet i Aalborg KFUM Fodbold? Klubben søger lige nu en Sponsor- og eventansvarlig og en Børneudviklingstræner til projektstillinger med start 1. februar 2025.
Aalborg KFUM Fodbold søger lige nu nye kræfter til to spændende projektstillinger, der skal være med til at løfte klubbens aktiviteter og fællesskab.
Med over 1.500 medlemmer er Aalborg KFUM Fodbold Nordjyllands største fodboldklub, og nu er chancen der for at blive en del af holdet som enten Sponsor- og eventansvarlig eller Børneudviklingstræner – eller begge dele, hvis den rette kandidat melder sig.
Sponsor- og eventansvarlig
Vil du arbejde med at skabe stærke relationer, planlægge events og udvikle nye initiativer?
Stillingen indebærer blandt andet sponsorarbejde, koordinering af arrangementer som Hasserisløbet og håndtering af klubbens spillertøj.
Børneudviklingstræner
Har du passion for børnefodbold?
Aalborg KFUM søger en Børneudviklingstræner, der skal støtte og vejlede klubbens mange frivillige trænere.
Arbejdsopgaverne inkluderer undervisning, udvikling af klubbens børneafdeling og tæt samarbejde med børnetrænere.
For den rette kandidat kan de to stillinger kombineres til et fuldtidsjob.
Ansøgningsfrist er den 15. december 2024.
Læs mere om stillingerne på Aalborg KFUM Fodbolds Facebook-side eller hjemmeside, eller kontakt forretningsfører Anders Christensen på 29684325 for yderligere information.























